23 sierpnia 2023

Program edukacyjno-sportowy „Fit School”

Fundacja Medicover zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i przedszkoli do udziału w bezpłatnym programie edukacyjno-sportowym „Fit School”.

Głównym celem przedsięwzięcia jest zwiększenie poziomu aktywności fizycznej dzieci rozpoczynających naukę szkolną. „Fit School” został opracowany przez fizjoterapeutów i lekarzy pediatrów. Uwzględnia potrzeby zdrowotne i rozwojowe dzieci, a poprzez kształtowanie wydolności fizycznej stanowi narzędzie profilaktyki chorób cywilizacyjnych. Program, dzięki wykorzystaniu nowych technologii, odchodzi od tradycyjnych metod realizowania zajęć wychowania fizycznego. Nauczyciel może dobrać aktywność fizyczną dostosowaną do potrzeb swojej klasy dzięki zróżnicowaniu treningów na dwa stopnie trudności oraz dłuższe i krótsze formy.

„Fit School” skierowany jest do nauczycieli wychowania fizycznego, edukacji wczesnoszkolnej i wychowania przedszkolnego oraz do dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Proces rejestracji do programu szkoły i nauczyciela został szczegółowo przedstawiony na stronie internetowej www.fitschool.pl.

Honorowy patronat nad przedsięwzięciem objął Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie.

Więcej informacji o programie, w tym jego regulamin, znajduje się na stronie fitschool.pl.