Materiał edukacyjny dla nauczycieli i uczniów „Zdrowe dzieciaki to my!” został przygotowany przez Ministerstwo Zdrowia we współpracy z ekspertami Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH – PIB oraz Ministerstwem Edukacji i Nauki i metodykami z Ośrodka Rozwoju Edukacji. Patronat nad projektem objął Minister Edukacji i Nauki. Materiały zostały przygotowane w formie online i są dostępne na stronie ncez.pzh.gov.pl
Materiał „Zdrowe dzieciaki to my!” jest odpowiedzią na problemy zdrowotne dzieci i młodzieży, które wynikają z długotrwałego okresu nauki zdalnej oraz potrzeby nauczania wczesnoszkolnego w tym zakresie. Opracowany materiał jest narzędziem dla nauczycieli i rodziców, które ma pomóc w wyzwaniu jakim jest edukacja prozdrowotna w szkole.
Opracowanie „Zdrowe dzieciaki to my!” pozwoli skorzystać nauczycielom w całej Polsce z profesjonalnych, bezpłatnych materiałów edukacyjnych dotyczących zdrowego stylu życia, w tym zdrowego żywienia.
Bogato ilustrowany materiał edukacyjny „Zdrowe dzieciaki to my!” wraz z zadaniami do samodzielnego rozwiązywania jest skierowany do uczniów klas I-III. Ma on atrakcyjną dla dzieci szatę graficzną i zawiera m.in. zadania dla dzieci w tym wykreślanki, rysowanki, rebusy. Z kolei dla nauczycieli zostały przygotowane gotowe scenariusze lekcji. Bohaterami książki są Julka i Tymek, którzy towarzyszą dzieciom przez wszystkie rozdziały książki. Uczniowie dowiedzą się od nich co to znaczy zdrowo żyć, a także, że zdrowie jest naszą wspólną wartością, o którą należy dbać. Książka może zostać wykorzystana w czasie lekcji, ale też do samodzielnego czytania w domu. Mamy nadzieję, że ta publikacja i scenariusze lekcji opowiadające jak zdrowo żyć zaciekawią uczniów na tyle, że staną się oni wśród swoich rówieśników, podobnie jak jej bohaterowie Tymek i Julka, MŁODYMI PROMOTORAMI ZDROWIA.
Materiały dostępne są w formie online, do pobrania ze strony
Jednocześnie zapraszamy nauczycieli do wzięcia udziału w webinarze na temat problematyki żywienia dzieci w szkole połączonego z promocją materiału „Zdrowe dzieciaki to my!”, który odbędzie się 23 listopada 2022 r. w formie spotkania online.