13 kwietnia 2022

Zawody XChallenge w ramach projektu RoboLAB.

Zawody XChallenge w ramach projektu RoboLAB.

Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” zaprasza uczniów do udziału w projektcie RoboLAB.

Projekt rozpocznie się od zawodów XChallenge. Zawody odbędą się w dniach 25-26 listopada 2022 roku na największej hali w Rzeszowie – Podpromiu. Wydarzenie to rozpoczną zawody Task Hunters przeznaczone tylko dla uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Tegoroczną tematyką Task Hunters będę energia elektryczna.

Dzień drugi to zawody o konkurencjach otwartych przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. W Smash Botsach, jedynych takich zawodach w Polsce uczestnicy walczą swoimi zdalnie sterowanymi konstrukcjami w specjalnej zamkniętej arenie na przetrwanie.

Wraz ze Smash Botsami odbędą się VII międzynarodowe zawody ROBO~motion – największe zawody w południowo-wschodniej Polsce, przyciągające zawodników w bardzo szerokim zakresie wiekowym poczynając od szkół podstawowych a kończąc na dorosłych pracowników firm z różnych branż.

Więcej informacji znajduje się w  broszurze informacyjnej stronie RoboLAB: https://robolab.edu.pl/broszura-informacyjna/, a także na: https://xchallenge.pl oraz na Facebook-u: link .