16 stycznia 2023

XII edycja Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”

Fundacja im. Kazimierza Wielkiego z Lublina, XXIX Liceum Ogólnokształcące im. cc. mjr. H. Dekutowskiego ps. „Zapora” w Lublinie, Związek Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych i Stowarzyszenie im. Kazimierza Wielkiego z Lublina zapraszają uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w XII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Żołnierze Wyklęci – Bohaterowie Niezłomni”.

Celem konkursu jest upamiętnienie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz  upowszechnienie wśród uczniów wiedzy o Żołnierzach Wyklętych i wiedzy historycznej istotnej dla tożsamości narodowej, regionalnej oraz kształtowanie postaw obywatelskich i patriotycznych.

Konkurs jest organizowany w trzech kategoriach wiekowych obejmujących: w kategorii I uczniów klas I-VI, w kategorii II uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych, w kategorii III uczniów szkół ponadpodstawowych. Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy pisemnej, multimedialnej lub plastycznej o Żołnierzach Wyklętych.

Termin przesyłania prac upływa 31 marca 2023 r.

Honorowy Patronat nad konkursem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda.

Szczegółowe informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, dostępne są na stronach: https://www.konkurswykleci.pl/kategoria/xii-edycja-konkursu/
lub
https://www.fkw.edu.pl/xii-ogolnopolski-konkurs-zolnierze-wykleci-bohaterowie-niezlomni-2023-r/