24 listopada 2022

„O’SzToZ” Ogólnoszkolny Test o Zdrowiu

Minister Zdrowia,  Minister Edukacji i Nauki i Szef Kancelarii Prezydenta RP zapraszają uczniów do udziału w Ogólnoszkolnym Teście o Zdrowiu pn. O’SzToZ.

Celem konkursu jest promocja wiedzy o zdrowiu oraz kształtowanie u dzieci i młodzieży świadomych, opartych na rzetelnej wiedzy, postaw wobec chorób cywilizacyjnych.

Konkurs skierowany jest do uczniów w wieku od 11 do 18 lat. Mogą w nim wziąć udział klasy (pięciu uczniów klasy stworzy drużynę), a także szkoły (o ile z jednej szkoły w konkursie wezmą udział przynajmniej trzy klasy) z całej Polski.

Drużyny pod nadzorem nauczyciela – opiekuna drużyny – będą musiały się zalogować na stronie https://osztoz.pl/ i odpowiedzieć na 25 pytań.  Tematyka testu dotyczy zdrowia i postaw, które sprzyjają jego zachowaniu w ciągu całego życia.

Konkurs rozpocznie się 1 grudnia 2022 roku i potrwa do 31 marca 2023 roku.

Konkurs O’SzToZ jest realizowany w ramach projektu „Zdrowe Życie” objętego Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Małżonki Prezydenta Agaty Kornhauser-Dudy.

Więcej informacji o konkursie znajduje się na stronie internetowej: https://planujedlugiezycie.pl/index.php/aktualnosci/kapitan-osztoz/