12 października 2022

Olimpiada Informatyczna (OI) i Olimpiada Informatyczna Juniorów (OIJ)

Olimpiada Informatyczna (OI) jest olimpiadą przedmiotową adresowaną do uczniów szkół ponadpodstawowych. Olimpiada jest konkursem indywidualnym skierowanym do wszystkich uczennic i uczniów zainteresowanych informatyką, w szczególności programowaniem. Mogą w niej brać udział także uczniowie szkół podstawowych.

Tegoroczna, trzydziesta edycja Olimpiady rozpoczyna się 17 października. I etap odbędzie się w dniach 17 października – 21 listopada 2022 r. przez Internet. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie www.oi.edu.pl w zakładce „Jak zacząć” (https://www.oi.edu.pl/l/jak_zaczac/).

 

Olimpiada Informatyczna Juniorów (OIJ) jest olimpiadą przedmiotową adresowaną do wszystkich uczennic i uczniów szkół podstawowych zainteresowanych informatyką, w szczególności programowaniem.

Informacje dla uczennic i uczniów dotyczące tego jak wystartować w Olimpiadzie, dlaczego warto to zrobić oraz przewodnik po XVII OIJ można znaleźć pod adresem: https://oij.edu.pl/zawodnik/start/.

Więcej informacji znajduje się na stronie www.oij.edu.pl.

Rejestracja do obydwu olimpiad jest dostępna przez cały czas trwania zawodów I stopnia. Uczniowie mogą przystąpić do zawodów przez cały okres ich trwania!