22 czerwca 2021

Konkurs Polskiej Agencji Kosmicznej „Moje kosmiczne wakacje 2021”

Konkurs Polskiej Agencji Kosmicznej „Moje kosmiczne wakacje 2021” skierowany jest do uczniów szkół podstawowych (osobno oceniane podgrupy: klasy I-IV, od V do tegorocznych absolwentów, uczniowie szkół specjalnych). Prace można wykonywać indywidualnie lub zespołowo (zespół od 2 do 4 dzieci).

Motywem przewodnim konkursu jest poznawanie wszechświata oraz dorobku ludzkości w zakresie badań i eksploracji przestrzeni kosmicznej. Uczestnicy w swoich pracach muszą nawiązać przynajmniej do jednego ze szczegółowych tematów konkursu:

    1. Wakacyjne obserwacje nieba;
    2. Kosmiczne technologie w naszym codziennym życiu;
    3. (Wszech)świat z książek Stanisława Lema.

W trakcie wakacji można będzie śledzić profil POLSA na Facebooku, gdzie będą znajdować się materiały edukacyjne mogące służyć jako inspiracja. Technika prac – niemal dowolna (m.in. formy literackie, plastyczne, audiowizualne). Kryteria oceny to walory artystyczne, zgodność z tematyką konkursową, oryginalność podejścia do tematu, nawiązanie do ww. materiałów edukacyjnych.

Najlepsze prace zostaną nagrodzone m.in. książkami o tematyce kosmicznej, mapami nieba oraz voucherami wstępu do Hevelianum w Gdańsku, jednego z partnerów konkursu (drugim Centrum Nauki Kopernik – ESERO POLSKA). Przewidziano także zestawy gadżetów dla 5 najaktywniejszych szkół. Autorki i autorzy wszystkich prawidłowo zgłoszonych prac otrzymają pamiątkowy elektroniczny dyplom. Prace będzie można zgłaszać jedynie przez formularz online do 4 października 2021 r.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu, w tym regulamin, znajdują się są na stronie https://polsa.gov.pl/wydarzenia/13-ostatnie/1447-moje-kosmiczne-wakacje-2021-konkurs-polskiej-agencji-kosmicznej-dla-uczniow-szkol-podstawowych