6 października 2022

Konkurs na najciekawszą prezentację multimedialną pt. „Obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO w Portugalii i krajach portugalskojęzycznych”.

Centrum Języka Portugalskiego/Camões przy Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie zaprasza uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych i uczniów szkół ponadpodstawowych z całej Polski do wzięcia udziału w konkursie pt. „Obiekty z listy światowego dziedzictwa UNESCO w Portugalii i krajach portugalskojęzycznych”.

Celem tegorocznej edycji konkursu jest upamiętnienie 50. rocznicy uchwalenia Konwencji o ochronie światowego dziedzictwa UNESCO oraz pogłębienie wiedzy na temat Portugalii i krajów portugalskojęzycznych wśród młodzieży.

Zadanie konkursowe polega na utworzeniu prezentacji multimedialnej na temat światowego dziedzictwa kulturalnego i naturalnego Portugalii oraz krajów portugalskojęzycznych (Brazylia, Mozambik, Angola, Gwinea Bissau, Republika Zielonego Przylądka, Wyspy Świętego Tomasza i Książęca, Timor Wschodni), wpisanych na listę UNESCO.

Pracę należy przesłać do 25 listopada 2022 roku na adres: konkurs.multimedialny@poczta.umcs.lublin.pl.

Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin, znajduje się na stronie internetowej Centrum: https://www.umcs.pl/pl/aktualnosci,5426,xii-edycja-konkursu-na-najciekawsza-prezentacje-multimedialna,121671.chtm