22 września 2022

Konkurs ekologiczny ,,Jestem eko”

Instytut Badań Edukacyjnych zaprasza do udziału w ogólnopolskim konkursie poświęconym tematyce ekologicznej „Jestem Eko”. Patronat nad wydarzeniem objęły: Ministerstwo Edukacji i Nauki i Polskie Radio.

Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII, którzy tworzą szkolne koła przyrodnicze i ma być uzupełnieniem wiedzy praktycznej z zakresu ekologii. Jest propozycją na ciekawe zajęcia pozalekcyjne, podczas których uczniowie będą mogli zapoznać się z rozmaitymi praktycznymi aspektami „bycia eko”, jakie w prosty sposób mogą zostać włączone do życia codziennego. Do wygrania nagrody finansowe w wysokości: 4 tys. zł (I miejsce), 3 tys. zł (II miejsce) oraz 4 x 1 tys. zł (wyróżnienia). Celem konkursu jest popularyzacja wśród uczniów wiedzy ekologicznej oraz kształtowanie postaw pro natura w codziennym życiu.

Szczegółowe informacje oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie: https://www.ibe.edu.pl/index.php/pl/aktualnosci-jestem-eko

Zgłoszenia uczestnictwa w konkursie Jestem Eko można składać do 14 października 2022 r. Konkurs potrwa do 21 kwietnia 2023 r. Udział w konkursie i materiały edukacyjne przesyłane przez organizatorów są bezpłatne.