1 października 2018

III edycja Ogólnopolskiego Konkursu Programistyczny Hackathon „Hack Heroes” 2018

Fundacja Media 3.0 zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych do wzięcia udziału w III Ogólnopolskim Konkursie Programistycznym Hackathon „Hack Heroes” pod patronatem Ministerstwa Cyfryzacji, który odbędzie się w dniach 6-21 października 2018 r. w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania CODE WEEK 2018.

Celem konkursu jest promowanie nauki programowania wśród uczniów, a także stworzenie im możliwości zaprezentowania swoich umiejętności na arenie ogólnopolskiej.

Szkoły ponadpodstawowe i ponadgimnazjalne z całej Polski podczas Europejskiego Tygodnia Kodowania 2018 będą rywalizowały, tworząc aplikacje rozwiązujące problemy społeczne.

To już 3 edycja konkursu, który jest realizowany w formie hackathonu online.

Na czym polega hackathon online?

Zespoły mogą liczyć do 5 osób. Temat hackathonu podany zostanie 6 października o godz. 7:00 na stronie www.hackheroes.pl. Nawiązując do tematu przewodniego, przez ponad dwa tygodnie uczniowie mają za zadanie stworzyć prototyp aplikacji. Co ważne, mogą to być bardzo zalążkowe prace, bo oprócz wykorzystanych technologii i umiejętności programistycznych uczestników liczy się dla organizatora fajny pomysł.

Doceniając wkład nauczycieli w przygotowanie uczniów w tej edycji organizator przewidział również nagrodę dla nauczyciela, prowadzącego zwycięski zespół.

Udział w konkursie jest dobrowolny i bezpłatny.

Termin zgłaszania drużyn: do 15 października 2018 r.

Szczegółowe informacje o Konkursie, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy można znaleźć na stronie http://hackheroes.pl/