12 stycznia 2022

Dzień Bezpiecznego Internetu

Zorganizuj inicjatywę i dołącz do świętowania Dnia Bezpiecznego Internetu!

W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu będziemy obchodzić w Polsce już po raz osiemnasty i także tym razem serdecznie zapraszamy wszystkie szkoły, placówki edukacyjne, nauczycieli, rodziców i uczniów do wspólnego świętowania i organizowania w swoich społecznościach szkolnych wydarzeń i inicjatyw związanych ze świadomą obecności dzieci i młodzieży w sieci. Główne obchody DBI zaplanowane są na 8 lutego 2022 r., ale inicjatywy związane z wydarzeniem można zgłaszać już dziś!

Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Organizatorem wydarzenia w Polsce jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę”. Partnerami wydarzenia są Fundacja Orange (Główny Partner) oraz Samsung, Google, Tik Tok, Meta (Partnerzy strategiczni), oraz Firma Librus – wydawca portali edukacyjnych Librus Rodzina oraz Librus Szkoła.

Każda zgłoszona inicjatywa zostanie umieszczona na mapie inicjatyw DBI. Więcej informacji znajduje się na stronie: www.dbi.pl/mapainicjatyw