3 października 2022

Konkurs dla uczniów szkół ponadpodstawowych pt. „Elektronika – by żyło się łatwiej”

Wydział Automatyki, Elektroniki i Informatyki Politechniki Śląskiej w Gliwicach wraz z partnerami: firmami Siemens Polska oraz Kamami zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w konkursie na najciekawszy projekt z dziedziny elektroniki, informatyki lub automatyki.

Celem konkursu jest promocja i rozwijanie zainteresowań elektroniką, automatyką i informatyką wśród młodzieży szkół ponadpodstawowych.

Zadanie konkursowe polega na zrealizowaniu projektu ukazującego praktyczne zastosowanie szeroko pojętej elektroniki np. układów elektronicznych, systemów mechatronicznych, programów komputerowych, itp. Praca konkursowa powinna składać się z dokumentu pdf nie dłuższego niż 6 stron oraz filmu dokumentującego działanie uzyskanego rozwiązania o czasie trwania nie dłuższym niż 5 minut.

Osoby zamierzające wziąć udział w konkursie powinny zarejestrować się zgodnie z instrukcją dostępną na stronie https://konkurs.aei.polsl.pl/. Termin rejestracji upływa 18 grudnia 2022 r. Podczas rejestracji należy podać proponowany temat projektu, dane ucznia oraz dane nauczyciela-opiekuna.

Konkurs został objęty patronatem przez Ministra Edukacji i Nauki, Komitet Elektroniki Telekomunikacji Polskiej Akademii Nauk, Prezydenta Miasta Żory, Katowicką Specjalną Strefę Ekonomiczną S.A., Fundację TEANO.

Szczegółowe informacje o konkursie, w tym regulamin,  znajdują się na stronie: https://konkurs.aei.polsl.pl/