2 września 2022

Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego 2022/2023

W czwartek, 1 września uroczyście rozpoczął się rok szkolny 2022/2023. Wojewódzka Inauguracja Roku Szkolnego odbyła się w Zespole Szkół Technicznych im W. St. Reymonta w Czartajewie.

Obecny na uroczystości Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki Dariusz Piontkowski powiedział o zmianach, które nastąpią w nowym roku szkolnym.  Podkreślił też, że kluczowym zadaniem szkoły jest dbałość o dobre wychowanie młodego pokolenia Polaków. Chcemy, żebyście wyrośli na dobrych ludzi i dobrych obywateli. Wywodzimy się z narodu o długiej tradycji. Jako Ministerstwo Edukacji i Nauki chcemy dbać o to, aby nie zatarła się wieź międzypokoleniowa. Wiceminister złożył wszystkim uczniom i nauczycielom życzenia dobrego i spokojnego roku szkolnego.

Ostatnim punktem uroczystości było oficjalne otwarcie gruntownie zmodernizowanego internatu Zespołu Szkół Technicznych w Czartajewie, w którym zamieszka 69 uczniów szkoły. W Zespole Szkół Technicznych w Czartajewie uczy się 263 uczniów. Szkoła kształci w ośmiu kierunkach.