25 stycznia 2023

Uroczystość otwarcia budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej

Przed budynkiem szkoły stoją zaproszeni goście, w tym Podlaski Kurator Oświaty Beata Pietruszka, wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz, senator Jacek Bogucki, samorządowcy, przedstawiciele gminnych instytucji, dyrektor placówki Sławomir Wójcicki. Przed nimi rozciągnięta wstęga w kolorze biało-niebieskim. – tekst do transkrypcji.Podlaski Kurator Oświaty Pani Beata Pietruszka, na zaproszenie wójta gminy Wysokie Mazowieckie Pana Krzysztofa Krajewskiego, wzięła udział w uroczystości otwarcia Budynku Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej po rozbudowie, która miała miejsce w piątek 20 stycznia 2023 r.

Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Jabłonce Kościelnej jest jedyną publiczną placówką oświatową na terenie Gminy Wysokie Mazowieckie, do której uczęszcza ponad 160 uczniów. Dzięki rozbudowie zyskała nowe skrzydło, do którego – z dotychczasowej siedziby – zostanie przeniesione przedszkole oraz biblioteka szkolna.

Zaproszeni goście symbolicznie przecięli wstęgę, inaugurując działalność szkolnej i gminnej społeczności w nowym budynku, a następnie obejrzeli część artystyczną przygotowaną przez uczniów Podstawówki.

W uroczystości udział wzięli również wiceminister edukacji i nauki Dariusz Piontkowski, sekretarz stanu w KPRM Adam Andruszkiewicz, senator Jacek Bogucki, a także samorządowcy, przedstawiciele gminnych instytucji, uczniowie i nauczyciele na czele z dyrektorem placówki Sławomirem Wójcickim.Na zdjęciu widoczna jest Pani Beata Pietruszka Podlaski Kurator Oświaty przemawiająca zza mównicy do zgromadzonych gości. Za przemawiającą Panią Kurator znajduje się granatowe tło z plakatem o treści „Nasza szkoła i biblioteka łączą pokolenia”. Z prawej strony sceny stoją dwa poczty sztandarowe. Uczniowie trzymają sztandar Gminy Wysokie Mazowieckie oraz sztandar w barwach białoczerwonych z białym orłem w koronie – tekst do transkrypcji.