21 czerwca 2019

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 z udziałem ministra Dariusza Piontkowskiego

Źródło: Ministerstwo Edukacji Narodowej – https://www.gov.pl/web/edukacja/

Minister Edukacji Narodowej Dariusz Piontkowski uczestniczył dziś, 19 czerwca br. w ogólnopolskim zakończeniu roku szkolnego 2018/2019, które odbyło się w Zespole Szkolno–Przedszkolnym w Ogrodniczkach w województwie podlaskim.

– Życzę dzieciom, by dobrze skorzystały z wakacji, wypoczęły i nabrały sił do kolejnych wyzwań; życzę miłego i bezpiecznego wypoczynku – powiedział minister Dariusz Piontkowski.

Podczas uroczystości Minister Edukacji Narodowej wręczył wyróżnienia dla najlepszych uczniów.

– Pamiętajcie o swojej szkole, bo każda ze szkół pozostawi w was jakiś trwały ślad, o którym warto pamiętać. Nie tylko kolegów, ale także nauczycieli, którzy wzbogacali was w wiedzę, umiejętności, próbowali was wychować wraz z rodzicami – zaznaczył minister.

Minister Dariusz Piontkowski podsumował wprowadzone w ostatnim roku zmiany oraz przypomniał, że rząd jest w trakcie realizacji porozumienia z oświatową Solidarnością, w wyniku którego zwiększone zostanie wynagrodzenie nauczycieli.

– Wiem, że to jest mniej niż się państwo spodziewali i chcieliby. Ja też bym chciał, żeby te podwyżki były znacznie większe, ale będziemy jeszcze o tym rozmawiali – zapewnił minister edukacji.

W uroczystości zakończenia roku szkolnego wzięli udział również Wojewoda Podlaski Bohdan Paszkowski oraz Podlaska Kurator Oświaty Beata Pietruszka.

W nowym budynku Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ogrodniczkach uczy się ok. 240 uczniów. Zespół składa się ze Szkoły Podstawowej w Ogrodniczkach im. Ochotniczych Straży Pożarnych oraz Przedszkola Samorządowego w Ogrodniczkach im. Ochotniczych Straży Pożarnych. To pierwsza i jak dotąd jedyna szkoła w Polsce, której patronem są Ochotnicze Straże Pożarne. Ochotnicy ze straży od zawsze wpisywali się w lokalną tradycję. Historia szkoły od 1936 roku przeplata się z historią OSP w Ogrodniczkach, szkoła zawsze mogła liczyć na wsparcie i pomoc strażaków.

Ponadto dziś Minister Edukacji Narodowej spotkał się z uczniami i kadrą pedagogiczną I Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Bielsku Podlaskim. Wziął tam udział w uroczystym odsłonięciu i poświęceniu tablicy okolicznościowej ufundowanej przez absolwentów w 100-lecie powołania szkoły. Życząc dzieciom i ich rodzicom udanego wypoczynku, minister przypomniał o tym, aby w trakcie wakacyjnych wyjazdów pamiętać przede wszystkim  o bezpieczeństwie.

Wszystkim uczniom, ich rodzicom i opiekunom, nauczycielom i dyrektorom szkół życzymy udanych, spokojnych wakacji!

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 z udziałem ministra Dariusza Piontkowskiego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 z udziałem ministra Dariusza Piontkowskiego
Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2018/2019 z udziałem ministra Dariusza Piontkowskiego