7 września 2022

Szkoły z województwa podlaskiego, które zakwalifikowały się do projektów Fundacji Orange

Fundacja Orange zaprasza szkoły do udziału w jednym z największych programów dydaktyki cyfrowej w Polsce – Lekcja:Enter. To cykl darmowych szkoleń dla nauczycieli, podczas których mają szansę zmienić sposób prowadzenia lekcji na bardziej nowoczesny i odpowiadający potrzebom uczniów wychowywanych w świecie technologii.

Już od września szkoły przyjęte do programów Fundacji Orange rozpoczną swoją przygodę z programami MegaMisja lub #SuperKoderzy. Uczniowie klas 1 -3 podczas zajęć z MegaMisji będą rozwijać krytyczne podejście do treści w sieci, poznają zasady bezpieczeństwa w internecie, netykiety, ochrony prywatności oraz dowiedzą się, jak zachować umiar w korzystaniu z urządzeń ekranowych. Starsi, dzięki udziałowi w #SuperKoderach, uczestniczyć będą w nowocześnie prowadzonych lekcjach historii, muzyki, języków obcych czy przedmiotów ścisłych i poznawać tajniki kodowania. Dzieci w tych projektach mają możliwość wspólnego działania, tworzenia i współpracy.

Pedagodzy otrzymają materiały i scenariusze lekcji, a szkoły sprzęt multimedialny i wsparcie dla kadry w podnoszeniu jej kompetencji.

Oba projekty są darmowe, wpisują się w podstawę programową i mają patronaty honorowe Ministra Edukacji i Nauki oraz KPRM Cyfryzacja. Do tej pory udział wzięło w nich już ponad 2000 placówek i 46 000 dzieci z całej Polski.

Więcej informacji na www.lekcjaenter.pl.

 

Szkoły z województwa podlaskiego które zakwalifikowały się do programów prowadzonych przez Fundację Orange:

do MegaMisji dostały się

  1. Szkoła Podstawowa im. Zesłańców Sybiru w Niedźwiadnej,
  2. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce,
  3. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Sejnach,
  4. Zespół Szkół im. Armii Krajowej w Brańsku,

 

do #SuperKoderów dołączą:

  1. Zespół Szkolno-Przedszkolny w Radziłowie,
  2. Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Narodowych w Szudziałowie,
  3. Prywatna Szkota Podstawowa nr 6 w Białymstoku,
  4. Szkota Podstawowa im. Jana III Sobieskiego w Płonce Kościelnej,
  5. Szkoła Podstawowa im. Króla Zygmunta Augusta w Wasilkowie.