30 sierpnia 2023

Sprawcy z Majdanka – identyfikacja negatywna w edukacji o II wojnie światowej – szkolenie metodyczne

Państwowe Muzeum na Majdanku serdecznie zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych na VII edycję szkolenia metodycznego, dotyczącego pozaszkolnej edukacji historycznej w poobozowych miejscach pamięci, pt.: „Sprawcy z Majdanka – identyfikacja negatywna w edukacji o II wojnie światowej”.

Szkolenie odbędzie się 21 października 2023 r. w godz. 9.00 – 17.00 w: Centrum Obsługi Zwiedzających Państwowego Muzeum na Majdanku w Lublinie, ul. Droga Męczenników Majdanka 67

Celem spotkania jest ukazanie możliwości, jakie w kształceniu o czasach niemieckiej okupacji stwarzają nieoczywiste źródła i dokumenty, takie jak biografie sprawców. Wykłady, dyskusje oraz warsztaty partycypacyjne, będące głównymi elementami szkolenia, są więc wyjątkową okazją do poszerzenia pedagogicznych perspektyw, a także wspólnego zastanowienia się, dlaczego zwykli ludzie stają się posłusznymi wykonawcami zbrodni.

Udział w szkoleniu jest bezpłatny. Wszystkie niezbędne informacje wraz z programem wydarzenia i dokumentami wymaganymi do wzięcia udziału w szkoleniu znajdują się pod adresem:

zaproszenie_do_udzialu_w_vii__edycji_szkolenia_dla_nauczycieli