28 maja 2024

Skills Poland 2024 – konkursy umiejętności zawodowej

Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji, Narodowa Agencja Programu Erasmus+ i Europejskiego Korpusu Solidarności zapraszają do udziału w kolejnej edycji konkursów umiejętności zawodowych: Konkursy regionalne SkillsPoland 2024, skierowanych do uczniów szkół branżowych, studentów kierunków technicznych oraz do osób rozpoczynających swoją karierę zawodową, które do 1 marca 2024 r. ukończą 18 lat i nie przekroczą 23 roku życia.

Konkursy regionalne SkillsPoland 2024 są realizowane w całym kraju i stanowią eliminacje do konkursu ogólnopolskiego SkillsPoland 2024. W tym roku młodzi zawodowcy będą mogli zgłosić się do udziału w 20 konkurencjach: BIM/budownictwo cyfrowe, florystyka, frezowanie CNC, fryzjerstwo, zabiegi kosmetyczne, gotowanie, instalacje sanitarne i grzewcze, instalacje elektryczne, integracja robotów przemysłowych, meblarstwo, mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych, mechatronika, przemysł 4.0, stolarstwo, spawalnictwo, technologia mody, zabiegi kosmetyczne, opieka zdrowotna, administrowanie systemami sieciowymi IT, Inżynieria mechaniczna CAD.

W konkursie, w ramach jednej konkurencji, udział może wziąć 20 zawodników.

Najlepsi laureaci z konkursów regionalnych zmierzą się w konkursie ogólnopolskim SkillsPoland w listopadzie oraz otrzymają szansę na reprezentowanie Polski podczas EuroSkills Herning 2025, czyli europejskich igrzysk umiejętności.

Więcej informacji na stronie: https://www.frse.org.pl/wspoland.