4 maja 2022

Projekt edukacyjny „eMOCje w GŁOWIE”, realizowany przez UNICEF Polska

Zapraszamy wszystkie szkoły do projektu, którego celem jest przybliżenie nauczycielom, rodzicom oraz uczniom zagadnień związanych z profilaktyką zdrowia psychicznego. Celem inicjatywy „eMOCje w GŁOWIE” jest kształtowanie świadomości w zakresie zdrowia psychicznego młodych ludzi oraz pokazanie jak je chronić i o nie dbać.

Dodatkowym elementem projektu jest komponent, zwracający uwagę na sytuację, z którą mierzą się dzieci i młodzież przybywające do nas z Ukrainy. Dzieci, które doświadczyły traumy związanej z wojną, potrzebują szczególnego wsparcia, kiedy trafiają do szkół i placówek w obcym dla nich kraju.

Szczegółowe informacje o projekcie znajdują się na stronie projektu: https://unicef.pl/wspolpraca/wspolpraca-z-placowkami-edukacyjnymi/akcje-edukacyjne/emocje-w-glowie

Rejestracja do projektu trwa do 17 maja 2022 r.
Akcja ma charakter ogólnopolski. Skierowana jest do szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz innych placówek zajmujących się edukacją dzieci i młodzieży.

Z uwagi na ograniczony rejestracji, bardzo zależy nam na dotarciu do jak najszerszego grona nauczycieli i dyrekcji placówek, dlatego będziemy wdzięczni za pozytywne rozpatrzenie naszej prośby. Dziękujemy za Państwa dotychczasowe wsparcie.