23 marca 2022

Program „Leśna szkoła z klimatem”

Ministerstwo Klimatu i Środowiska, Ministerstwo Edukacji i Nauki oraz Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych zapraszają uczniów i nauczycieli do udziału w programie „Leśna szkoła z klimatem”.

Głównym założeniem projektu jest podniesienie świadomości prośrodowiskowej wśród dzieci poprzez realizację zajęć dydaktycznych na łonie natury i prowadzenie aktywności w trosce o środowisko naturalne. Program, poprzez realizowanie grupowych aktywności w plenerze, wspiera rozwój kompetencji interpersonalnych, umiejętności uczenia się i pracy w grupie, komunikacji, logicznego myślenia, kreatywności oraz samodzielności.

Przewidziane w ramach programu działania są dostosowane do pór roku. Z myślą o nadchodzącym lecie przygotowano zajęcia, podczas których dzieci dowiedzą się m.in. jak mądrze korzystać z lasu, jak się w nim nie zgubić, po co leśnicy wyznaczają szlaki, jakie szlaki są w lasach, czy można w lesie nocować, które rośliny wolno zrywać, a czego nie należy dotykać, jak i co zrobić, kiedy natkniemy się na dzikie zwierzęta.

Zachęcamy do skorzystania z oferty programu. W celu zorganizowania takich lekcji prosimy o kontakt z najbliższym nadleśnictwem w Państwa okolicy.

Więcej informacji o projekcie oraz materiały dydaktyczne znajdują się na stronie: https://lesnaszkolazklimatem.pl/