23 września 2021

Ogólnopolski program edukacyjny „Solve for Tomorrow”

20 września 2021 r. rozpoczęła się rekrutacja do pilotażowej edycji nowego ogólnopolskiego programu edukacyjnego Solve for Tomorrow. Jej organizatorem jest firma Samsung, która do udziału zaprasza:

  • zespoły składające się̨ z uczniów szkół ponadpodstawowych wraz z nauczycielem
  • zespoły studenckie (I i II rok).

Solve for Tomorrow został stworzony w celu zwiększenia zainteresowania i biegłości w nauczaniu przedmiotów ścisłych, technologii, inżynierii i matematyki (STEM) oraz zachęcenia młodych ludzi do wykorzystania STEM w znajdowaniu kreatywnych rozwiązań́ w celu zapobiegania problemom i zagrożeniom, z jakimi borykają̨ się ich lokalne społeczności.

Harmonogram zakłada 7-miesięczny proces szkoleniowo-mentoringowy, w ramach którego zostanie wyłoniona grupa finalistów – autorów najlepszych projektów zaprezentowanych i nagrodzonych w ostatniej fazie konkursu.

Polska odsłona programu przywiązuje szczególną wagę̨ do innowacyjnej edukacji, zdobywania przez młodzież̇ kompetencji przyszłości, takich jak kreatywność́, komunikacja, współpraca czy krytyczne myślenie. Działania w programie są̨ zgodne z duchem metody STEAM (science, technology, engineering, art, maths), a proces szkoleniowy dla zgłoszonych zespołów, który poprowadzą doświadczeni trenerzy w modelu Design Thinking.

Udział w programie jest bezpłatny. Formularz rekrutacyjny znajduje się pod adresem https://solvefortomorrow.pl.

Załączniki

SFT_harmonogram
Data: 2021-09-23, rozmiar: 344 KB