14 października 2022

Obchody Dnia Edukacji Narodowej

Dziś (14 października) w Białymstoku odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Nauczyciele, wychowawcy, pracownicy oświaty odebrali odznaczenia i nagrody za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty i osiągnięcia w pracy pedagogicznej.

Zwracając się do zgromadzonych Pani Kurator podkreśliła praca nauczyciela od zawsze traktowana jest jako powołanie. Trudno w tym zawodzie pracować bez pasji i zaangażowania. Na przestrzeni dziejów Polski, zwłaszcza tych trudnych, nauczyciele byli tymi, którzy polskość podtrzymywali, kształtowali postawy patriotyczne i obywatelskie. Dzisiaj również nauczyciele odgrywają ważną rolę w kształtowaniu postaw młodych Polaków.

Obecny na uroczystości Dariusz Piontkowski Sekretarz Stanu w Ministerstwie Edukacji i Nauki powiedział, że w tym uroczystym dniu wszyscy doceniają zawód nauczyciela i zdają sobie sprawę z tego, że jest to zawód szczególny. Zaznaczył, że ważne jest, by praca nauczycieli cieszyła się każdego dnia szacunkiem i zrozumieniem uczniów oraz ich rodziców. W tym wyjątkowym dniu chciałbym życzyć wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły jak najwięcej zdrowia, jak najwięcej satysfakcji z tej pracy, ludzi, którzy docenią ją na co dzień, nie tylko od święta.

W tym roku odznaczenia i nagrody przyznano 278 osobom, w tym 117 Medal Komisji Edukacji Narodowej.

 

[modula id=”35641″]