6 grudnia 2019

Międzynarodowy Dzień Wolontariusza

W czwartek 5 grudnia przypadał Międzynarodowy Dzień Wolontariusza. Święto zostało ustanowione, by przybliżyć społeczeństwu działania rozmaitych organizacji na rzecz innych zarówno na poziomie lokalnym, krajowym, jak i globalnym. Z tej okazji w Szkole Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku odbyło się spotkanie podsumowujące działalność szkolnego wolontariatu. Gośćmi wydarzenia byli Minister Edukacji Narodowej Pan Dariusz Piontkowski oraz Podlaski Kurator Oświaty Pani Beata Pietruszka.

Minister podziękował uczniom za to, że chcą pomagać, poświęcać swój czas na działania charytatywne. „Cieszę się, że potraficie się w to zaangażować i chcecie być po prostu dobrymi ludźmi”. Podziękował również nauczycielom i podkreślił, że to oni inspirują uczniów do takiej postawy.

Spotkanie było okazją do podsumowania całorocznych działań szkolnego wolontariatu i prezentacji kilku przedświątecznych działań, w które zaangażowali się uczniowie. Wspólnie z Ministrem Edukacji Narodowej oraz Podlaskim Kuratorem Oświaty uczniowie robili m.in. świąteczne pocztówki, które zostaną przekazane do białostockich szpitali i hospicjum, dekorowali babeczki, które trafią do seniorów przebywających w jednym z miejscowych domów pomocy społecznej. Zapakowano wcześniej zebrane w szkole ciepłe ubrania, które trafią do podopiecznych Caritas Archidiecezji Białostockiej.

Wolontariat w Szkole Podstawowej Nr 11 z Oddziałami Integracyjnymi im. Kornela Makuszyńskiego w Białymstoku to prężnie działająca grupa ok. 100 uczniów. Uczniowie chętnie wspomagają różne akcje charytatywne, włączając do tych działań również swoich rodziców.