21 czerwca 2022

Konkurs „Moje kosmiczne wakacje”

Polska Agencja Kosmiczna (POLSA) zaprasza uczniów szkół podstawowych do udziału w konkursie „Moje kosmiczne wakacje”. Motywem przewodnim jest poznawanie Wszechświata oraz dorobku ludzkości w zakresie badań i eksploracji przestrzeni kosmicznej. Tematy szczegółowe to:  10 lat Polski w Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA); wehikuł czasu – moja przyszła kariera w sektorze kosmicznym; wakacyjne obserwacje nieba.

Celem konkursu jest pobudzanie zainteresowania dzieci szeroko pojętą eksploracją kosmosu oraz zachęcanie ich do realizowania powiązanych z tym pasji.

Konkurs jest organizowany  w 2 kategoriach wiekowych: podgrupa młodsza (klasy I-IV), podgrupa starsza (V-VIII, absolwenci szkoły podstawowej z roku szkolnego 2021/2022).

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy zgodnej z motywem przewodnim konkursu oraz z co najmniej jednym z tematów szczegółowych. Forma i technika wykonania pracy jest dowolna: możliwe jest  łączenie dwóch lub więcej form i technik plastycznych.

Termin przesyłania prac upływa 5 października 2022 roku.

Więcej informacji o konkursie, w tym regulamin i formularz zgłoszeniowy,  znajduje się na stronie: https://polsa.gov.pl/wydarzenia/konkurs-moje-kosmiczne-wakacje/