11 czerwca 2021

Konkurs „Ludzie Kresów: opowieści nieznane”.

Szanowni Państwo Dyrektorzy, Nauczyciele, Rodzice,

Muzeum Narodowe w Lublinie prowadzi od ubiegłego roku akcję ,,Z Kresów ocalone: zbiórka pamiątek i opowieści kresowych”, której celem jest zachowanie pamięci o Kresach. Wydarzenie to swoim patronatem objął Minister Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. W ramach akcji Muzeum zaprasza dzieci i młodzież szkolną do udziału w konkursie pt. ,,Ludzie Kresów: opowieści nieznane”.

Zadanie uczestników będzie polegało na odnalezieniu osoby pochodzącej z Kresów, np. wśród członków rodziny, sąsiadów, znajomych. Należy możliwie dogłębnie poznać ich losy, a następnie przedstawić je w formie pracy plastycznej lub cyfrowej pracy wizualnej. W konkursie przewidziano atrakcyjne nagrody. Rozstrzygniecie konkursu planowane jest na jesień 2021 r. Regulamin ze szczegółowymi wytycznymi będzie dostępny w lipcu na stronie http://www.ocalone.mnwl.pl. Wierzymy, że czas wakacji będzie sprzyjał spotkaniom i rozmowom, dzięki którym uczniowie będą mogli zgłębić dzieje Kresów poprzez pryzmat historii ich rodzin czy znajomych.

Więcej informacji o akcji ,,Z Kresów ocalone” znajduje się na stronie internetowej:

http://www.ocalone.mnwl.pl, zaś o konkursie pod linkiem „Ludzie Kresów: opowieści nieznane”.

Wszelkie pytania zarówno w sprawie akcji jak i konkursu można kierować do koordynatora akcji, p. Krystyny Rzędzian: k.rzedzian@mnwl.pl.

Zachęcamy do udziału.

Załączniki