25 listopada 2022

Konferencja Kształcenie zawodowe przyszłości 12 grudnia 2022 r.

Dyrektorzy szkół i placówek, nauczyciele, doradcy zawodowi, przedstawiciele rynku pracy

Podlaski Kurator Oświaty w partnerstwie z Politechniką Białostocką, Instytutem Badań Edukacyjnych, Wojewódzkim Urzędem Pracy, Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku, Klastrem Technologicznym INFOTECH i Stowarzyszeniem Europartner Akademicki Klub Integracji Europejskiej organizuje w budynku Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej konferencję zawodową  nt. ,,Kształcenie zawodowe przyszłości”.

Głównym tematem konferencji są wyzwania współczesnej edukacji zawodowej w zakresie potrzeb rynku pracy. Na dwóch panelach tematycznych eksperci przedstawią  główne trendy i dobre praktyki związane ze współpracą edukacji z biznesem i sytuacją młodzieży na rynku pracy.

Podczas konferencji przewidziane są wystąpienia ekspertów, dwa panele tematyczne, targi umiejętności poświęcone edukacji zawodowej i warsztaty z zakresu doradztwa zawodowego.

Podczas odbywających się równolegle Targów Kwalifikacji Przyszłości szkoły z województwa podlaskiego będą prezentowały swoją ofertę edukacyjną. Można się będzie dowiedzieć jak wykorzystać AI w domu i motoryzacji, jakie zastosowanie ma VR w edukacji, czym jest sferyfikacja, a także jak przygotować desery i napoje bezalkoholowe.

Ponadto, odwiedzający będą mogli wziąć udział w pokazie mody, pokazie fryzur i szkiców wykonanych przez uczniów szkół branżowych, przenieść się w świat wirtualnej rzeczywistości dzięki  okulusom,  wypróbować swoje umiejętności w programowaniu oraz obejrzeć prezentację druku 3D i czujników internetu rzeczy.

Targi Kwalifikacji Przyszłości zwiedzać będą uczniowie klas VII – VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych.

W odpowiedzi na potrzeby dynamicznych zmian na rynku pracy, uczniowie szkół podstawowych
i ponadpodstawowych, będą mogli wziąć udział w warsztatach z zakresu doradztwa zawodowego „Rozwijamy skrzydła i lecimy w przyszłość zawodową” dla uczniów szkół podstawowych i “Sekretne składniki sukcesu: wiedza, umiejętności, kompetencje i kwalifikacje” prowadzonych przez doradców  zawodowych z Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Henryka Sienkiewicza w Białymstoku.

Podlaski Kurator Oświaty wraz z partnerami serdecznie zaprasza do udziału w konferencji w dniu 12 grudnia 2022 roku w godzinach 10.30 – 13.30 na terenie Wydziału Elektrycznego Politechniki Białostockiej i wydarzeniach towarzyszących na terenie Centrum Nowoczesnego Kształcenia.

Rejestracja na konferencję

Rejestracja szkół na zwiedzanie Targów Kwalifikacji Przyszłości

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz [245,52 KB]


Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Pobierz [440,21 KB]

Załączniki

Regulamin ostateczny
Data: 2022-11-25, rozmiar: 440 KB