21 lutego 2024

IX edycja programu edukacyjnego organizowanego przez Ministerstwo Finansów – „Finansoaktywni”

Ruszyła IX edycja programu edukacyjnego organizowanego przez Ministerstwo Finansów –„Finansoaktywni”. Tegoroczna misja programu brzmi „Podatki płacimy, korzyści widzimy” i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki. „Finansoaktywni” to ogólnopolski program edukacyjny skierowany do uczniów szkół podstawowych z klas V-VIII oraz do ich nauczycieli, którego celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat podatków, ukazanie korzyści płynących z ich płacenia oraz zrozumienie, w jaki sposób wpływają one na funkcjonowanie budżetu państwa.

Nauczyciele, którzy zdecydują się dołączyć do programu (formularz na stronie https://finansoaktywni.pl/) otrzymają bezpłatne materiały edukacyjne, które nie tylko pomogą uczniom zrozumieć zagadnienia związane z podatkami, ale także umożliwią realizację treści kształcenia z zakresu wiedzy o społeczeństwie, matematyki i informatyki. Zestawy drukowane ww. materiałów, które szkoła może zamówić, zawierają: scenariusz lekcji dla nauczyciela, karty pracy dla uczniów, plakat edukacyjny i kartę konkursową. Po wyczerpaniu zapasów dostępne będą zestawy w wersji elektronicznej, które dodatkowo zawierają prezentację i quiz.

Materiały edukacyjne można uzyskać od dnia 26 lutego 2024 r. Organizatorzy programu zachęcają również do udziału w konkursie nawiązującym do tematu tegorocznej edycji „Finansoaktywnych”. Konkurs polega na przygotowaniu przez maksymalnie trzyosobowe grupy uczniów pracy Konkursowej polegającej na przygotowaniu filmu, w którym Zespoły przedstawią, jakie obszary finansowane z zakresu podatków sąnajważniejsze, z jakich obszarów finansowanych z zakresu podatków korzystają najczęściej w ich najbliższym otoczeniu i codziennym życiu oraz wskażą, co dodatkowego w swoim otoczeniu zyskaliby, gdyby wszyscy podatnicy płacili podatki. Prace konkursowe należy zgłaszać do dnia 6 maja 2024 roku przez formularz na stronie https://finansoaktywni.pl/. Szczegółowe informacje dotyczące rejestracji do programu i konkursu, a także regulamin dostępne są na stronie https://finansoaktywni.pl/.

Załączniki

MF_vc_2023 LOGO
Data: 2024-02-21, rozmiar: 116 KB