12 maja 2021

Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej

Pomorski Kurator Oświaty w porozumieniu z Podlaskim Kuratorem Oświaty ogłasza I edycję Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej” dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego i województwa podlaskiego.

W ramach Projektu w 2021 roku realizowane będą:

 1. Historyczna Konferencja Naukowa.
 2. Konkurs Historyczno-Literacki „O tym szumią drzewa i mówią kamienie” dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego i województwa podlaskiego.
 3. Historyczny Konkurs Fotograficzny „O tym szumią drzewa i mówią kamienie” dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego i województwa podlaskiego.
 4. Historyczny Konkurs Filmowy „O tym szumią drzewa i mówią kamienie” dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego i województwa podlaskiego.
 5. Udział młodzieży – reprezentantów województwa pomorskiego i podlaskiego w uroczystościach Dnia Pamięci Ofiar Obławy Augustowskiej z lipca 1945 roku (jeśli warunki pandemii pozwolą).
 6. Udział młodzieży – reprezentantów województwa pomorskiego i podlaskiego w październikowych uroczystościach w Piaśnicy (jeśli warunki pandemii pozwolą).
 7. Gala I edycji Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej” dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego i województwa podlaskiego.

Serdecznie zapraszamy do udziału.

Załączniki:

 1. Załącznik nr 1 – Międzyregionalny Patriotyczny Projekt Edukacyjny „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej” (pdf 1MB)
 2. Załącznik nr 2 – Regulamin Konkursu Historyczno-Literackiego „O tym szumią drzewa i mówią kamienie” dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego i województwa podlaskiego (I edycja Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”).
  – Regulamin Konkursu Historyczno-Literackiego (scan pdf 3MB)
  – formularz zgłoszenia -załacznik nr 1 do Regulaminu Konkursu (docx 29KB)
 3. Załącznik nr 3 – Regulamin Historycznego Konkursu Fotograficznego „O tym szumią drzewa i mówią kamienie” dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych  i szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego i województwa podlaskiego (I edycja Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”).
  – Regulamin Historycznego Konkursu Fotograficznego (scan pdf 3MB)
  – formularz zgłoszenia – załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu (docx 30KB)
 4. Załącznik nr 4 – Regulamin Historycznego Konkursu Filmowego „O tym szumią drzewa
  i mówią kamienie” dla uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych województwa pomorskiego i województwa podlaskiego (I edycja Międzyregionalnego Patriotycznego Projektu Edukacyjnego „Bez Przedawnienia – Prawda i Pamięć o Piaśnicy i Obławie Augustowskiej”).
  – Regulamin Historycznego Konkursu Filmowego (scan pdf 3MB)
  – formularz zgłoszenia – załącznik nr 1 do Regulaminu Konkursu (docx 29KB)