15 września 2021

Zbliża się zakończenie Narodowego Spisu Powszechnego

Do zakończenia  Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pozostało już mniej niż 20 dni. W związku z powyższym GUS i Podlaski Kurator Oświaty informują,  iż :

  1. Na stronie Dla dzieci i młodzieży – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 znajdują się kolorowanki dla najmłodszych, gry dotyczące NSP 2021 oraz gry przybliżające wiedzę ze statystyki publicznej dla młodszych i starszych dzieci. Ponadto zespół GUS z myślą o nauczycielach przygotował zestaw materiałów edukacyjnych dla różnych grup wiekowych – przedszkoli, klas I-III, IV-VIII i dla uczniów szkół ponadpodstawowych. W materiałach znajdują się propozycje zabaw, karty pracy, quizy, filmy edukacyjne i wiele innych ciekawych informacji. Mogą zostać one wykorzystane jako gotowe zajęcia lub jako dodatek do lekcji. Można je modyfikować i dostosowywać do aktualnie prowadzonych tematów zajęć.
  2. Rozpoczął się konkurs dla nauczycieli, pt. „Statystycznie, najlepszy scenariusz o NSP 2021”. Celem jego jest poszerzanie wiedzy na temat NSP 2021 wśród uczniów i nauczycieli. Regulamin konkursu znajduje się na stronie Najlepszy scenariusz o NSP 2021 – Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021