30 września 2021

Szkolenia na temat zagadnień związanych z narażeniem na radon w budynkach, lokalach, pomieszczeniach, przeznaczonych na pobyt ludzi

Instytut Medycyny Pracy im. prof. dra. med. J. Nofera z siedzibą w Łodzi, na zlecenie Głównego Inspektora Sanitarnego, jest realizatorem szkoleń online na temat zagadnień związanych z narażeniem na radon w budynkach, lokalach i pomieszczeniach przeznaczonych na pobyt ludzi.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny.

Zapisy na szkolenia będą możliwe od dnia 4 października 2021 r.

Zagadnienia omawiane podczas szkoleń:
1) obowiązujące regulacje prawne dotyczące aspektów związanych z radonem;
2) krótkie informacje dotyczące radonu – m.in. w jaki sposób radon może przedostawać się do budynku;
3) informacje dotyczące celu i znaczenia przeprowadzania pomiarów radonu;
4) rozbudowane, przystępne informacje dotyczące zagrożeń zdrowotnych w związku z występowaniem radonu, w podwyższonych wartościach, na organizm człowieka, w tym zagrożenia zdrowotne dla osób palących oraz niepalących;
5) informacje dotyczące minimalizacji zagrożeń w związku z podwyższonymi wartościami średniorocznego stężenia radonu w budynku wraz ze wskazaniem prostych i niskokosztowych metod zmniejszenia stężenia radonu w pomieszczeniach.

Szczegółowe informacje dotyczące szkolenia zostały zamieszczone na stronie internetowej pod adresem: https://szkola.imp.lodz.pl/index.php/szkolenia-radon.

Więcej informacji o szkoleniach można uzyskać kontaktując się z Instytutem Medycyny Pracy: tel.: (42) 6314 680, e-mail: szkolenia@imp.lodz.pl.